Séta a zsinati székházban

2012. szeptember 19., címkék: kulturális örökségvédelem, kulturális örökség napjai 2012, zsinati székház

Közel ezer ember vett részt a 2012. évi Kulturális Örökség Napjai európai rendezvénysorozat zuglói programjain. Szakmai vezetés mellett több, a nagyközönségtől elzárt épületet tekinthettek meg a látogatók szeptember 15-én és 16-án.

Nyitott református intézmények és templomok

2012. szeptember 13., címkék: kulturális örökségvédelem, kulturális örökség napjai 2012

Szeretné megismerni az MRE Zsinati Székházát belülről vagy inkább a gödöllői református templom időkapszulájára kíváncsi? Esetleg a Károli Gáspár Református Egyetem szakkönyvtárába pillantana be? Mindezt megteheti szeptember 15- és 16-án, az Európai Kulturális Örökség Napjai  keretében. Egy hétvégére fontos épületek, intézmények nyitják meg kapuikat látogatóik előtt, méghozzá ingyenes belépéssel. Az érdeklődőket több helyszínen színes program is várja.